Klass Apartamenty, Kraków
Klass Apartamenty, Kraków
Tło bannera

Zakopane

Data przyjazdu
Data wyjazdu

Malownicze Zakopane

Zakopane to miejsce, które warto odwiedzić, bo każdy odkryje tu coś dla siebie. Niektórych zauroczy wciąż żywy folklor, barwny w strojach, architekturze, gwarze czy  muzyce. Oryginalny, nie do skopiowania.

Zakopane położone jest na Pogórzu Spisko-Gubałowskim, w Rowie Podtatrzańskim oraz w Tatrach, nad kilkoma potokami, których wody ostatecznie wpadają do rzeki Zakopianka (dopływu Białego Dunajca) - ta książkowa definicja niewiele mówi potencjalnym turystom. Ale hasła: Krupówki, Giewont, zimowa stolica Polski,  czy Puchar Świata w skokach narciarskich są już bardziej rozpoznawalne.

Niesamowita przyroda najwyżej położonego miasta Polski, przyciągnie pasjonatów wędrówek i sportu. Niezliczona ilość szlaków turystycznych, wychodzących też poza granice państwa, różny ich poziom, możliwość zakosztowania wspinaczki górskiej, aż po loty na paralotni to tylko wycinek możliwości  aktywnego spędzenia czasu pod  Tatrami. Wciąż rozwijające się ośrodki narciarskie spełnią oczekiwania początkujących narciarzy, a zjazd z Kasprowego Wierchu  będzie alpejską przygodą.

Po takich przeżyciach regionalne potrawy zasmakują wyśmienicie. Znaleźć je można w licznych knajpkach i restauracjach, umiejscowionych wzdłuż słynnych Krupówek, oraz ukrytych w licznych zakątkach miasta. Kwaśnica, moskol, pstrąg górski, oscypek, zupa z borowików czy bundz na pewno mile zaskoczą swym smakiem.
 
Festiwal Folkloru Ziem Górskich,  Dni muzyki Karola Szymanowskiego, Muzyka na Szczytach, to nazwy  na stałe wpisane w kalendarz  kulturalnych wydarzeń na Podhalu.  Malarstwo, rękodzieło,  tradycyjne budownictwo, ludowe stroje można odkryć w licznych galeriach i klimatycznych muzeach Zakopanego.
 

Zakopane.

Warto tu przyjechać, zobaczyć, a potem  bywać!

 

Oferty specjalne Pakiety pobytowe i promocje

ul. G.Narutowicza 4a
31-214 Kraków, PL

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij